Chyba każdy z nas lubi dobre książki. Obecnie na rynku mamy ich bardzo wiele. Czytając książki sporo zyskujemy. Uczą kreatywnego myślenia, rozwijają wyobraźnię, stymulują nasz mózg do aktywności, który jak mięśnie potrzebuje gimnastyki. Wzbogacają nasze słownictwo. Elokwencja i łatwość wypowiadania się podnosi poczucie własnej wartości, buduje pewność siebie i pomaga w karierze zawodowej. Książki pozwalają czasem przenieść się w zupełnie nowe, niezwykłe miejsce aby zapomnieć o otaczającej rzeczywistości. Czytając książki związane ze swoim zawodem podnosimy swoje kwalifikacje, jesteśmy na bieżąco z technicznymi nowinkami. Są też książki, które wprowadzają nas w nowe relacje międzyludzkie, otwierają na nowe uczucia i emocje.

Co to za książka?

Dziś opowiem Wam o jednej z moich ulubionych książek. Jest nią „Bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń” Nicka Vuijcica. Autor książki jest synem pastora. Na skutek rzadkiej choroby urodził się bez nóg i bez rąk. Obecnie jest kaznodzieją i mówcą motywacyjnym. Jeździ na konferencje w różne miejsca na świecie i zachęca ludzi do zmiany życia.

książka którą musisz przeczytać

Źródło: www.matras.pl

Książka opisuje trudności z którymi musiał się zmagać. Autor bardzo szczegółowo przedstawia swoje dzieciństwo. Przez większą część swojego życia borykał się z brakiem akceptacji, niską samooceną jak również odrzuceniem przez rówieśników. Z powodu swojego kalectwa czuł się bardzo samotny i niekochany. Po urodzeniu nawet własna matka nie chciała go wziąć na ręce. Nick nie miał siły i chęci do życia. Przeszedł nieudaną próbę samobójczą. Przez długi czas szukał sensu życia. Zastanawiał się dlaczego urodził się inny niż wszyscy, dlaczego to jego akurat spotkało. Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania doprowadziły go do Boga. Zrozumiał, że może być cudem dla innych, pokazując w jaki sposób można przezwyciężać trudności.

„Jeśli sam nie doświadczasz cudu, bądź cudem dla innych!”

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Nick pokazuje, że pomimo wielu trudności jesteśmy w stanie zmienić swoje życie. Zachęca nas do brania za nie odpowiedzialności. Motywuje i inspiruje do działania. Uczy zaufania Bogu w każdej sytuacji, nawet tej najtrudniejszej. Autor bardzo szczegółowo przekazuje prawdy biblijne, mówiące o tym kim jest Bóg i dlaczego nas stworzył. Poniżej jest krótki filmik, przedstawiający Nicka.

Czy słyszeliście kiedyś o Nicku? A może czytaliście którąś z jego książek? Jaka jest Wasza ulubiona książka?

Trzymajcie się!

 • Andrzej

  Nie słyszałem, ale zrobilem sie ciekawy tej pozycji. Nie eykluczone, ze po nia sięgnę.

 • Och, Nick to jest taka postać, oglądając czy czytając którą nie sposób się nie uśmiechać. Do niego, do świata, do siebie samego. Mega motywujący facet. Pozdrawiam, Kasia

  • Dokładnie. Za każdym razem gdy oglądam jakiś filmik z nim, to czuje się bardzo zmotywowana do działania. 🙂 Pozdrawiam!

 • Widziałem o nim programy i jestem po wrażeniem jego wewnętrznej siły. Książkę na pewno przeczytam 🙂

 • Alicja Zell

  Byłam na „Życiu bez Ograniczeń” 2016 w Krakowie, gdzie Nick był ostatnim prelegentem. Był niesamowity! Opowiedział swoją historię i motywował do uśmiechu i zadowolenia z tego, co się ma. Zdecydowanie jeden z większych „inspiratorów” pośród wszystkich mówców motywacyjnych i w ogóle ludzi, których spotkałam na swojej drodze. Choć bardziej zaangażowałam się w historię Kamili Rowińskiej i posiłkuję się jej książkami i wpisami, polecam. 🙂

  • Bardzo chciałam jechać na ” Życie bez ograniczeń” lecz niestety nie dałam rady. O Kamili Rowińskiej nie słyszałam. Chętnie przeczytam jej książkę. Pozdrawiam ! 🙂

   • Alicja Zell

    Zdecydowanie polecam 🙂 A spotkanie „ŻbO” było naprawdę inspirujące! Polecam się kiedyś wybrać.

 • Pingback: 23 rzeczy, których nauczyłam się w ciągu 23 lat życia - Niebanalne Życie()

 • Uwielbiam Nicka. Obecnie kończę książkę o tytule „Niezwyciężony” – ilość inspiracji, które tam znalazłam jest nieokreślona!

 • Niedawno oglądałam krótkometrażowy film z Nickiem…. Niesamowity człowiek! Muszę przeczytać tę książkę 🙂

 • Monika Siurdyban