Witajcie! Kalendarzowa wiosna już u nas zagościła, lecz niekoniecznie ją czujemy. Dzień wprawdzie jest dłuższy, jednak miłego wiosennego ciepła nie widać. Dzisiaj przedstawię Wam 5 drobnych rzeczy, które warto jest zrobić wiosną ( i nie tylko). Wiosna sprawia, że wszystko budzi się do życia. Jest ona dla mnie w pewien sposób zachęceniem aby wprowadzić parę zmian w życiu. A więc, zaczynamy!

1. Zrobić coś czego jeszcze nigdy się nie robiło

Znaczna większość z nas ma tendencje do unikania nowych rzeczy. Lubimy to co stare, dobre i sprawdzone. Z dystansem podchodzimy do nowych rzeczy. W restauracjach zamawiamy te same potrawy, chodzimy do tych samych kawiarni, nawet swój wolny czas spędzamy tak jak zawsze. A co by było gdybyśmy zrobili coś inaczej? Może warto pójść do restauracji serwującej zupełnie inne jedzenie, niż to które wielokrotnie smakowaliśmy? Może warto zrobić coś czego jeszcze nie mieliśmy okazji wykonać? Na przykład, przebiec maraton, albo pójść na konkurs karaoke? Kiedy jak nie teraz? Gorąco zachęcam do próbowania nowych rzeczy!

2. Znaleźć sobie nowe hobby

Ten punkt jest mocno powiązany z tym poprzednim. Wielu ludzi, z którymi miałam okazje rozmawiać nie ma żadnej pasji w swoim życiu. Codziennie chodzą na uczelnie, do pracy, a w wolnych chwilach spotykają się ze znajomymi. Jasne, uważam, że tak powinno być.  Relacje w naszym życiu pełnią ogromną rolę więc absolutnie nie należy ich zaniedbywać, lecz warto mieć coś jeszcze. Coś co sprawia nam frajdę poza tym codziennym życiem. Ja w zeszłym roku pokochałam fotografowanie.  Fotografuję różne piękne miejsca, w których mam okazję być. Wprawdzie robię to amatorsko, ale czerpię z tego dużo radości. W tym roku natomiast planuję zapisać się na kurs tańca. Jeszcze nie wiem dokładnie na jaki taniec, ale wiem, że na pewno to zrobię. Was również zachęcam do znalezienia sobie nowego hobby.

3. Poznawać nowych ludzi

Jak już wspominałam w poprzednim punkcje, relacje pełnią bardzo istotną rolę w naszym życiu. Bez głębszych więzi naprawdę ciężko jest funkcjonować. Od każdej osoby możemy czegoś nowego się nauczyć, jak również sami możemy być inspiracją. Możemy spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy, zainspirować się do zmian w życiu, zbudować naprawdę głębokie przyjaźnie. Jest sporo plusów, lecz aby je dostrzec trzeba poznawać nowych ludzi! Czasami warto jest zmienić otoczenie, pójść w inne miejsce, albo zwyczajnie pogadać z kimś na ulicy. Jeśli chodzi o to ostatnie to wydaje mi się, że nie jest to takie proste w naszym kraju. Polskie społeczeństwo jest jeszcze trochę zamknięte na takie formy poznawania ludzi. Czasem jeśli ktoś zagaduje w autobusie bądź w kolejce po kawę to może być to niewłaściwie odebrane .

Na wakacjach w 2016 roku byłam na Slot Art. Festival. Pojechałam tam zupełnie sama. Wyjazd na ten festiwal był dla mnie ogromnym wyzwaniem, ponieważ musiałam sama podchodzić do ludzi, zagadywać i poznawać ich. Jednak było warto . Poznałam wiele wspaniałych osób. Cały wyjazd okazał się fantastyczny i z przyjemnością wrócę tam w tym roku. Mimo tego, iż nasze społeczeństwo jest nie jest do końca otwarte, to bardzo zachęcam do tego aby to zmieniać i poznawać nowych ludzi jak tylko mamy do tego okazję!

4. Zrobić listę marzeń

Mało kto tak naprawdę zastanawia się czego pragnie. Warto zrobić listę rzeczy, o których zawsze marzyliśmy, listę miejsc które chcemy zobaczyć, listę umiejętności, których zawsze chcieliśmy się nauczyć. Niech będą to wszystkie pomysły jakie przychodzą do głowy. Nawet te nierealne, bo przecież to lista marzeń. Mając je spisane na kartce papieru, dużo łatwiej będzie im się przyjrzeć i zastanowić jak te nierealne marzenia przekształcić w realne cele.

5. Spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu

Czas spędzony na świeżym powietrzu napawa mnie energią, optymizmem i daje więcej chęci do działania. Mam lepszy nastrój, który przyczynia się do poprawy jakości życia. Rok temu bardzo lubiłam wcześnie rano chodzić na spacery przed pracą, aby pobyć na łonie natury, trochę pofotografować i wyciszyć się. Dzień rozpoczęty spacerem dawał mi dużo więcej radości niż ten, w którym poranki spędzałam w domu. Bardzo polecam poranne spacery!

To był wstęp do kolejnego wpisu lifestylowego, który niedługo się pojawi. Wpis będzie na temat ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, które można robić wiosną samemu. Nie zawsze jest tak, że wszyscy znajomi mają dla nas czas. Spędzanie go w pojedynkę jest równie ważne, lecz o tym niedługo.

Co myślicie na temat tych 5 czynności? Wprowadzaliście, któreś w życie albo planujecie?

 • Bardzo fajne porady. Mam nadzieję, że tej wiosny większość uda mi się zrealizować, bo nie powiem, obrałam sobie bardzo podobne cele. Jak na razie pogoda trochę krzyżuje plany i zamiast wiosennego słońca za oknem śnieg…

  • No miejmy nadzieje, że ta pogoda wkrótce się poprawi. Nie chcemy tu 2 zimy 😉

 • Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Do tego „wszystkiego” wliczam się też ja 🙂 Mam o wiele więcej energii i optymizmu 🙂 Zgadzam się ze wszystkimi Twoimi propozycjami, ale najbardziej skupiam się na robieniu nowych rzeczy, to idealny moment! Świetny wpis 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Dziękuje! <3 Trzymam kciuki za próbowanie nowych rzeczy 🙂

 • Katarzyna Lwowska

  A ja mam małą modyfikację, może dla nieco starszych osób, które próbowały wielu nowych rzeczy – zamiast szukać nowego hobby rozwijaj dotychczasowe. Czasem się do czegoś zapalamy i początkowo mocno angażujemy a potem… cóż coraz mniej czasu. Ja na przykład lubię fotografować, choć zaznaczam, że jestem zupełnym amatorem. Mimo tego kupiłam półprofesjonalny sprzęt, który niestety głównie używałam w czasie wakacji lub spotkań rodzinnych. Pewnego dnia postanowiłam jednak, że muszę co roku zrobić coś aby to hobby rozwijać: dokupić sprzęt, nauczyć się nowej techniki, wyjść poza dotychczasowe schematy i fotografować nowe rzeczy. Tak paskudnej wiosny, jak w tym roku, jeszcze nie mam na fotkach, więc wkładam ciepłą kurtkę i idę w plener uwiecznić kwitnące drzewa w tańczących płatkach śniegu. Właśnie sypie za moim oknem.

  • Zgadzam się. Tez nie chodzi o to by próbować wszystkiego i mieć słomiany zapał. Warto spróbować czegoś nowego, ale żeby to było coś czemu w pełni będziemy chcieli się poświęcić. 😉

 • Każdy punkt staram się wypełniać niezależnie od pory roku. Jednak wiosną, kiedy wszystko się budzi do życia, najłatwiej to wszystko nam przychodzi. 🙂

  • Pogoda na duży wpływ na nasz nastrój. Jak dzień jest słoneczny, to od razu mam lepszy humor. 🙂 niestety w tym roku ta wiosna nie do końca jest wiosną..

 • Ruda Bloguje

  Ja sporządziłam listę rzeczy, które chcę zrobić przed śmiercią 😉 http://rudabloguje.pl/before-i-die/ Poza tym dużo świeżego powietrza 🙂

 • Dobre porady, na pewno wyszłoby nam na zdrowie stosowanie się do nich. 🙂

 • Lista marzeń i więcej czasu na świeżym powietrzu 🙂 to jest moja lista,, to do” na wiosnę 🙂 pozdrawiam Klaudia 🙂

 • U mnie punkt 5. to absolutna konieczność! Wiosna sprzyja częstszemu przebywaniu na świeżym powietrzu, a słońce działa zabwiennie na nasz organizm, oczywiście z umiarem 🙂 Dotleniony organizm to szczęśliwy organizm!

  • Otóż to! 🙂 Uważam, że wiosną i latem jak najwięcej czasu powinniśmy spędzać na świeżym powietrzu.

 • jak najbardziej wszystkie 4 wprowadzę.
  odnośnie nowego hobby – nie bardzo wiem kiedy 😉
  ale zawsze znajdzie się ktoś, kto zainspiruje mnie do nowych doświadczeń 😉

  zaczynam obserwować!


  http://me-onlyes.blogspot.com/2017/04/irracjonalne-dazenie-do-wyznaczonych.html

  • Czasem nie potrzeba wielu godzin na nowe hobby 😉 Ważne, aby to sprawiało radość, ale też nic na siłę. 😛

 • Ewa Wlaźlik

  Nie zrobiłam jeszcze listy marzeń… nooo może w głowie 😉 a resztę punktów odhaczyłam 🙂