Chyba mało kto lubi wcześnie wstawać. Spanie należy do jednych z najprzyjemniejszych czynności. Po ciężkim dniu bardzo miło jest wskoczyć pod ciepłą kołderkę, a następnie udać się do krainy snów i marzeń. Jest to chwila głębokiego relaksu i odpoczynku od otaczającej nasz rzeczywistości. Śpiąc regenerujemy swoje siły aby kolejnego dnia mieć więcej energii. Jak widzimy spanie ma bardzo dużo plusów. Ale czy to oznacza, że im dłużej tym lepiej? Dzisiaj przedstawię Wam 4 powody, dla których warto być rannym ptaszkiem.

1. Wstając wcześniej mamy czas na rozbudzenie się

Pomyślmy, jak często zdarzyło się nam zaspać na uczelnie albo do pracy? Czy to było dobre rozpoczęcie dnia? Nie sądzę. Szybko zjedliśmy śniadanie ( o ile w ogóle zjedliśmy), w pośpiechu wyszykowaliśmy się i dalej biegiem na autobus. Nie wiem jak wy, ale dla mnie cały taki dzień był „na opak”. Cały czas miałam wrażenie, że na pewno o czymś zapomniałam. Wstając wcześniej możemy zjeść pyszne śniadanie, wypić kawę i na spokojnie wyszykować się do pracy. Mamy wystarczająco dużo czasu aby się rozbudzić i pozytywnie rozpocząć dzień.

2. Wstając wcześniej zyskujemy dodatkowy czas

W trakcie dnia czasem trudno jest znaleźć chwilę na relaks przy świetnej książce z kubkiem herbaty, albo przeczytanie wartościowego artykułu w Internecie. Wstawanie o godzinkę wcześniej daje nam taką możliwość. Możemy zrobić coś dobrego dla siebie, co z pewnością poprawi  jakość całego dnia.

Wcześnie wstawać

3. Rano nasz umysł lepiej pracuje

Pewnie wiele razy mieliśmy okazje usłyszeć, że bardziej efektywni jesteśmy rano. Kiedyś nie do końca w to wierzyłam, do pewnego momentu. Chodząc  do szkoły, zazwyczaj uczyłam się wieczorami. O 16 po południu stwierdzałam, że jest to już najwyższa pora aby zająć się lekcjami. Przez większość czasu miałam problem z przyswajaniem materiału. Pewnej soboty nastawiłam budzik dużo wcześniej niż zwykle. Była to bardzo wczesna pora, wszyscy w domu jeszcze spali. Miałam powtórzyć materiał do najbliższej kartkówki z biologii. Po godzinie czasu nauki byłam zszokowana jak dużo informacji udało mi się zapamiętać w tak krótkim czasie. Od tej pory gdy miałam dużo nauki, zawsze wolałam uczyć się rano.

4. Wstając wcześniej mamy chwilę ciszy i spokoju

W ciągu dnia jesteśmy zazwyczaj zabiegani. Mamy dużo rzeczy do zrobienia na uczelni albo w pracy, ciągle ktoś czegoś od nas chce, a do tego dochodzą jeszcze różne,  inne obowiązki. Wstawanie o godzinę wcześniej zapewnia nam możliwość zaplanowania sobie całego dnia, zastanowienia się nad tym co chcielibyśmy zrobić. Mamy również chwilę na modlitwę, na którą zazwyczaj w ciągu dnia brakuje czasu.

5. Wasze powody… ; )

Jak tam z Waszym wstawaniem? Utożsamiacie się bardziej z rannym ptaszkiem, czy może z sową ? Czekam na Wasze pomysły, dla których warto wcześnie wstawać!