Życie bez smartfonów w XXI wieku, wydaje się wręcz niemożliwe. Obecnie w telefonach komórkowych mamy prawie wszystko. Począwszy od funkcji dzwonienia i pisania smsów, a skończywszy na aparatach fotograficznych, dostępie do sieci oraz wielofunkcyjnych aplikacjach. Ze smartfonów korzystamy codziennie. Sprawdzamy rozkłady MPK, uwieczniamy piękne chwile aparatem o wysokiej rozdzielczości, a kiedy zgubimy się w nowym mieście, z łatwością znajdziemy drogę dzięki Google Maps. Jak widzimy smartfony są nieodłącznym elementem naszego życia.

ulubione aplikacje

Dziś przedstawię Wam listę moich ulubionych aplikacji na androida. Będzie to pierwsza część, ponieważ nieustannie poznaję coś nowego, więc zapewne za jakiś czas znajdę coś czym będę chciała się znowu podzielić. Aplikacje, które wymienię będą mało/średnio znane. Zakładam, że każdy zna Facebooka, Instagrama czy pocztę Gmail, więc nie muszę o nich wspominać. Zatem zaczynamy!

1. Snapseed – najlepsza darmowa aplikacja do obróbki zdjęć

Od roku pasjonuje się fotografią. Nieustannie staram się uwieczniać piękne momenty. Nie było łatwym zadaniem znaleźć aplikację, która spełniałaby wszystkie moje wymagania. Przejrzałam ich dość sporo. Z nich wszystkich Snapseed jest moim numerem 1. Posiada wiele rozmaitych funkcji, które pozwalają uzyskać ciekawy efekt na zdjęciu. Ponadto w aplikacji znajdziemy sporo różnych filtrów. Snapseed jest darmowy.

2. Zdrowe Zakupy – darmowa aplikacja pozwalająca sprawdzić czy dany produkt spożywczy zawiera szkodliwe substancje

Idąc do sklepu nie zawsze mamy czas na przeglądanie Internetu w celu sprawdzenia po kolei każdego składnika produktu. Zależy nam aby szybko i tanio kupić zdrową żywność. W tym pomoże nam aplikacja Zdrowe Zakupy. Skanujemy kod kreskowy produktu, a następnie otrzymujemy informacje na temat właściwości jego składników. Na pewno nieraz zdziwicie się robiąc zakupy z tą aplikacją!

3. Ceneo – porównywarka cenowa

Aplikacja pomaga mi w porównaniu cen różnych produktów. Jest o tyle praktyczna, że wystarczy zeskanować kod kreskowy, a następnie otrzymuję informację czy i gdzie mogę daną rzecz kupić taniej. Już nieraz miałam taką sytuację, że chciałam nabyć jakiś produkt, lecz po sprawdzeniu po kodzie kreskowym w Ceneo, dowiedziałam się, że kupując w innym miejscu mogę zaoszczędzić nawet 20-30 zł! Aplikacja jest darmowa.

4. Evernote – świetna aplikacja do notowania

Podobnie jak z aplikacją do obrabiania zdjęć, w tym przypadku również musiałam wypróbować sporo takich, które by mi odpowiadały. Wśród nich wygrywa zdecydowanie Evernote. Mogę w nim tworzyć notatki tekstowe, głosowe, w formie zdjęć lub w formie załącznika. Ja osobiście bardzo nie lubię pisać na telefonie, więc notatki głosowe są dla mnie sporym ułatwieniem. Kiedy spotykam jakąś interesującą informację w Internecie (jeśli korzystam z telefonu), często robię screena danej strony, zamiast zapisywać tę informacje. W Evernote mogę mieć wszystkie screeny z notatkami w jednym miejscu. Aplikacja jest darmowa, działa również w trybie offline.

5. Śledzenie Nawyków Loop – darmowa aplikacja do śledzenia swoich nawyków

Dzięki tej aplikacji możemy sprawdzić naszą sumienność wobec danego nawyku. Na przykład, każdy dzień chciałabym rozpocząć poranną gimnastyką. W aplikacji dodaję nawyk pod nazwą „poranna gimnastyka”, zaznaczam częstotliwość nawyku (codziennie, parę razy w tygodniu lub raz w tygodniu). Kiedy nawyk jest już dodany, możemy zaznaczyć go jako zrealizowany na dany dzień. Mamy również możliwość zobaczyć statystyki w wartościach %. Ogólnie aplikacja jest darmowa i naprawdę polecam! Możecie także znaleźć wiele innych aplikacji tego typu, które pozwalają śledzić nawyki. Ja wybrałam tą bo jest bardzo prosta oraz intuicyjna.

To by było z mojej strony na tyle. Macie jakieś swoje ulubione aplikacje na telefon? Chętnie poznam!